fot. pixabay.com

Polska gotowa przyjąć uchodźców z Ukrainy

Polska przygotowuje infrastrukturę dla uchodźców, którzy mogliby napłynąć z Ukrainy wraz z ewentualnym wybuchem konfliktu. Premier zapowiedział powołanie specjalnego zespołu.

Polska musi być gotowa na różne scenariusze. Kryzys wokół Ukrainy wciąż nie został zażegnany, a ewentualny konflikt będzie oznaczał napływ uchodźców uciekających przed wojną.

– Cała infrastruktura pod to będzie przygotowana na wschodzie Polski, ale oczywiście z dyslokacją do pozostałych części kraju – wskazuje premier Mateusz Morawiecki.

Prace już się toczą w resorcie spraw wewnętrznych – mówi wiceminister Maciej Wąsik.

– Pracujemy wspólnie z wojewodami, bo oni są przedstawicielami rządu w terenie i robią te przygotowania bardzo skutecznie, bardzo dobrze, mają dobre rozpoznanie – podkreśla Maciej Wąsik.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział powołanie specjalnego zespołu.

– Składający się z przedstawicieli, wiceministrów kilku resortów, który zajmie się kwestią przygotowania ewentualnych miejsc, logistyki, infrastruktury, transportu, ale także odpowiedniego zabezpieczenia w służbie zdrowia, w placówkach oświaty od kątem tego czarnego scenariusza – zaznacza szef rządu.

Dziś sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ogłosił, że w terenie nie widać żadnych oznak deeskalacji ze strony Rosji.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl