„Polska dla Rodziny – Karta Dużej Rodziny”

Dziś odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja „Polska dla Rodziny – Karta Dużej Rodziny w miastach i gminach” w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Współorganizatorem spotkania jest Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”. W debacie udział wezmą organizacje pozarządowe jak i przedstawiciele samorządów.

Mamy nadzieję, że przebijemy się z próba stworzenia ogólnopolskiej karty; to powinno funkcjonować na szczeblu całego państwa mówi Teresa Kapela – wiceprzewodnicząca Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

– Karta Dużej Rodziny jest przejętym pomysłem, funkcjonującym w wielu krajach. Jesteśmy inicjatorem przejmowania tego pomysłu. Wydawało się nam, że potrzebne jest podsumowanie tych działań, które miały miejsce do tej pory. Takie techniczne spotkanie samorządów, które już wprowadziły z zaproszeniem innych, które mogłyby wprowadzić taką kartę – powiedziała Teresa Kapela.

Karty Dużej Rodziny uprawniają do licznych ulg rodziny, które wychowują troje, lub więcej dzieci. Jako pierwsze miasto w Polsce w 2005 roku wprowadził ją Wrocław. Do dziś obowiązuje w ok. 40 miejscowościach.

Wypowiedź Teresy Kapeli:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj