fot. PAP/PIOTR POLAK

Polska czeka na zgodę KE ws. dopłat do nawozów

Chcę wprowadzić możliwość dopłat do nawozów; apeluję do Komisji Europejskiej, by jak najszybciej udzieliła na to zgody polskiemu rządowi – powiedział dziś premier Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Sejmowa komisja rozpatruje dziś informację na temat Krajowego Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. W jej posiedzeniu uczestniczył premier Mateusza Morawiecki.

Prezes Rady Ministrów podkreślił, że już ponad miesiąc temu skierował wniosek do Komisji Europejskiej, aby jak najszybciej pozwoliła Polsce na dopłaty.

– Czasem ktoś mówi, abyśmy zrobili to bez zgody. Jesteśmy gotowi do tego, ale co zrobi KE, jak będzie chciała stanąć w poprzek? Za jakiś czas zapuka do drzwi rolników i powie: „Oddawajcie pieniądze, które otrzymaliście jako nieuprawnioną pomoc publiczną”. Chcemy tego uniknąć. Apeluje do KE o to, żeby jak najszybciej udzieliła zgody polskiemu rządowi na dopłaty do nawozów – powiedział premier RP.

Mateusz Morawiecki zadeklarował też, że rząd będzie realizował programy rolnicze niezależnie od tego, czy proces akceptacji Krajowego Planu Odbudowy będzie trwał miesiąc, rok czy dwa lata. W końcu dostaniemy te pieniądze – dodał.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl