fot. policja.pl

Policjanci w Polsce od 2022 roku zabezpieczyli 250 gramów fentanylu

Od stycznia 2022 r. do połowy kwietnia 2024 r. policjanci zabezpieczyli dokładnie 252,2 g fentanylu i jego pochodnych w Polsce. Ilość ta jest niewielka, biorąc pod uwagę około 21 ton środków odurzających zabezpieczonych przez policję w ubiegłym roku.

W sobotnim komunikacie Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji – bazującym na danych Biura Kryminalnego – podano, że w Polsce nie stwierdzono przypadków wytwarzania fentanylu oraz nie skonfiskowano również innych substancji, które by do tego służyły.

W Polsce najczęściej do nielegalnego obrotu fentanylem dochodzi poprzez fałszywe recepty lub kradzież leku, który te substancje zawiera, choć policja wskazuje też na to, iż proszek lub tabletka mogą również pochodzić z przemytu.

Jak poinformowano w komunikacie, przez ostatnie kilkanaście miesięcy policja prowadziła 20 postępowań przygotowawczych związanych z fentanylem, w ich toku ustalono 22 podejrzanych. Zaznaczono, że przypadki zabezpieczenia narkotyku oraz liczba prowadzonych w tych sprawach postępowań stanowią marginalny udział w całości rynku narkotykowego w Polsce. Tylko w 2023 roku policja wszczęła 37 728 postępowań ws. narkotyków.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl