Policja: Sylwester raczej spokojny

Podczas Sylwestra w całym kraju było raczej spokojnie, policja nie odnotowała nadzwyczajnych zdarzeń – poinformował w poniedziałek PAP młodszy aspirant Michał Gaweł z Komendy Głównej Policji.

Dodał, że do godzin porannych w poniedziałek zdarzyło się na polskich drogach 13 wypadków, w których cztery osoby zginęły, a 12 odniosło rany.

Zaznaczył także, że od kilku dni policja prowadzi „wzmożone działania” na drogach, m.in. większa niż zwykle liczba funkcjonariuszy policji drogowej (5 tys.) kontroluje kierowców, sprawdzając ich stan trzeźwości, a także prędkość i stan techniczny pojazdów.

Podczas Sylwestra, jak dodał, zarejestrowano np. blisko 100 nietrzeźwych kierowców.

„Apelujemy jeszcze raz, by nie siadać za kółko pod wpływem alkoholu” powiedział PAP mł. asp. Gaweł.

„Apelujemy również do pieszych, by zachowali szczególną ostrożność” – mówił.

Komisarz Ewa Szymańska z Komendy Stołecznej Policji poinformowała PAP, że w Warszawie ok. 2,5 tys. policjantów zabezpieczało m.in. imprezy sylwestrowe, ale nie odnotowano żadnych szczególnych wydarzeń.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl