Strażacy: wyjątkowo spokojna noc sylwestrowa

W noc sylwestrową straż pożarna w całym kraju interweniowała 1381 razy, o 484 razy mniej niż w ubiegłym roku; 639 z tych interwencji było spowodowanych pożarami, zginęły w nich dwie osoby, a 16 zostało rannych – poinformował PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

Jak mówił Paweł Frątczak, jedna osoba zginęła w Nowym Mieście nad Pilicą w województwie mazowieckim. Pożar wybuchł przed północą w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym. Kolejna osoba zginęła w wyniku poniedziałkowego pożaru budynku jednorodzinnego w miejscowości Wymysłów (woj. świętokrzyskie).

„Generalnie patrząc na statystykę, można powiedzieć, że wyjątkowo spokojny Sylwester i początek Nowego Roku, mniej ofiar, mniej osób poszkodowanych, mniej pożarów” – ocenił rzecznik PSP.

„Nie było praktycznie poważnych pożarów, które były spowodowane środkami pirotechnicznymi” – podkreślił, dodając, że z 639 odnotowanych pożarów wiele było pożarami niewielkimi, przykładowo śmietników czy koszy na śmieci.

Z powód innych niż pożary w noc sylwestrową zginęło 11 osób, a 131 zostało rannych. Większość z pozostałych 601 interwencji związanych było z wypadkami komunikacyjnymi.

141 razy alarmy okazały się fałszywe.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl