M. Błaszczak: Do końca ferii – wspólne patrole policji i Żandarmerii Wojskowej

Do końca zimowych ferii odbywać się będą wspólne patrole policji i Żandarmerii Wojskowej – poinformował szef MSWiA Mariusz Błaszczak po piątkowej odprawie z zastępcami komendantów wojewódzkich policji w ośrodku narciarskim na Górze Kamieńsk (Łódzkie).

„Uzgodniłem z Komendantem Głównym Policji wystąpienie do premier Beaty Szydło o to, aby korzystać ze wsparcia Żandarmerii Wojskowej do czasu zakończenia ferii. Te wspólne patrole policji i żandarmerii sprawdzają się; są to patrole dodatkowe, dzięki którym zapewniamy bezpieczeństwo w centrach handlowych, w miejscach, do których przychodzą ludzie” – powiedział Błaszczak.

Zaznaczył, że we wszystkich województwach – zarówno tych, gdzie ferie już się rozpoczęły, jak i tam, gdzie nastąpi to później – podjęto działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa wypoczynku.

„Chodzi o bezpieczeństwo na drogach, o przygotowanie autobusów, którymi przewożone będą dzieci. W każdym województwie są punkty kontroli technicznej autobusów; każdy z rodziców może zwrócić się do policji o sprawdzenie trzeźwości kierowców wiozących dzieci na wypoczynek – zachęcam do tego” – dodał Błaszczak.

Jak poinformował, dla osób podróżujących przygotowano aplikacje informujące o stanie dróg.

Dodał, że wśród policjantów znajdują się także instruktorzy narciarscy, którzy będą patrolować stoki narciarskie.

„Będziemy mieć bezpieczną sytuację na stokach” – zapewnił. Poinformował, że 38 stoków narciarskich patrolować będzie prawie 250 policjantów.

O tym, że ferie zimowe są okresem wytężonej pracy policjantów, przypomniał komendant główny policji Jarosław Szymczyk. Zwiększone siły policyjne zostaną skierowane do miejscowości turystycznych, górskich, ale także tam, gdzie organizowane będą półkolonie.

„Będziemy też poza granicami kraju. Podpisane porozumienie z szefem Polizia di Stato spowoduje, że nasi policjanci wyjadą na włoskie stoki, atrakcyjne turystycznie dla naszych rodaków. Będziemy pełnili służbę wspólnie z włoskimi policjantami” – dodał.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl