Policja przygotowana na wzmożony ruch poświąteczny

Policja jest przygotowana na spodziewany pod wieczór w poniedziałek wzmożony ruch poświąteczny na drogach – powiedział w poniedziałek PAP mł. asp. Antoni Rzeczkowski z biura prasowego Komendy Głównej Policji. Do północy w wypadkach na drogach zginęły 22 osoby.

„Są wystawione patrole na drogach wlotowych do największych aglomeracji. Największego natężenia ruchu spodziewamy się w godzinach wieczornych” – powiedział PAP Rzeczkowski.

Jeśli będzie dochodziło do utrudnień w ruchu drogowym, policjanci będą wyłączali sygnalizację świetlną i przechodzili na ręczną regulację, po to, by powracający do domów płynnie i bezpiecznie dotarli do celu – zaznaczył.

„Na autostradzie A2 doszło do wypadku, ale generalnie w kraju w poniedziałek do godz. 14.30 nie mamy informacji o większych utrudnieniach w ruchu. Na A2 policjanci kierują kierowców na objazdy, na szczęście nie było tam żadnych ofiar śmiertelnych i panujemy nad sytuacją” – dodał.

Zaznaczył, że szczegółowe dane dotyczące świąt będą dostępne we wtorek rano. Dotychczasowe statystyki świątecznego weekendu – do północy z niedzieli na poniedziałek – mówią o 22 osobach zabitych.

„Ostateczny bilans zależy od samych kierujących” – podkreślił w rozmowie z PAP Rzeczkowski z KGP.

PAP/RIRM

drukuj