fot. PAP/Marcin Gadomski

Policja: kierowca autokaru, który wypadł z autostrady, był trzeźwy

Śledztwo prowadzone przez prokuraturę ujawni wszystkie okoliczności wypadku autokaru na autostradzie A1, kierowca był trzeźwy – poinformował kom. Michał Sienkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

W sobotę ok. godz. 5.40 autokar przewożący dzieci z niewiadomych przyczyn zjechał z autostrady A1 w kierunku Gdańska w miejscowości Stanisławie przebił barierki ochronne, przekoziołkował i ponownie stanął na kołach.

„Policjanci rozmawiali z kierowcą po wypadku, natomiast nie ujawniamy szczegółów tej rozmowy. Został on przebadany na zawartość alkoholu w organizmie – był trzeźwy. Została jeszcze pobrana od niego krew, żeby sprawdzić, czy nie był pod wpływem innych środków” – powiedział kom. Michał Sienkiewicz.

Marcin Tymiński z biura prasowego wojewody pomorskiego poinformował, że w autokarze, oprócz kierowcy, jechało 30 pasażerów.

„Na tę chwilę do szpitali trafiło ogółem 13 osób – 6 przebywa w szpitalu Copernicus, 2 w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym (obie placówki w Gdańsku – PAP), 3 w Starogardzie Gd., po jednej w Elblągu i Grudziądzu. Liczba ta może się zmienić, ponieważ pasażerowie są jeszcze badani przez lekarzy” – dodał Marcin Tymiński.

Jedna osoba dorosła jest w stanie ciężkim.

Autokarem podróżowały dzieci z Żywca (Śląskie) jadące na wypoczynek do Mikoszewa (Pomorskie).

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl