fot. PAP/EPA

Tragiczny wypadek na lotnisku w Indiach. Nie żyje 17 osób, ponad 100 jest rannych

17 osób nie żyje, ponad 100 jest rannych. To bilans tragicznego wypadku, do jakiego doszło w Indiach. Na lotnisku z Kalikacie samolot wypadł z pasa startowego.

Była godz. 19.40 czasu lokalnego. Ulewny deszcz. Na lotnisku w Kalikacie na południu Indii ląduje samolot ze 190 osobami na pokładzie. To kolejne podejście. Maszyna wypada z pasa startowego.

 – Samolot rozpadł się na trzy części. We wszystkich trzech częściach znajdowali się ludzie. Dzieci było niewiele. Widzieliśmy dzieci w wieku od dwóch do ośmiu lat – mówili świadkowie.

W tragedii zginęło 17 osób, w tym jeden z pilotów. Jest 123 rannych. 15 osób jest w stanie krytycznym. W ulewnym deszczu udało się przeprowadzić akcję ratunkową. Ranni zostali przewiezieni do szpitali.

– Samolot ześlizgnął się z pasa startowego. Przeciął ten pas i wpadł w coś w rodzaju rowu. To ze względu na różnicę, jaka istnieje między pasem startowym, a innymi częściami lotniska. Ze względu na to zderzenie mocno zniekształcona i uszkodzona została przednia część – przekazały Narodowe Siły Reagowania na Katastrofy.

Na pokładzie samolotu byli mieszkańcy Indii. Lecieli do domów w ramach organizowanej przez rząd, w trakcie pandemii koronawirusa, akcji repatriacyjnej. Premier kraju złożył kondolencje rodzinom ofiar.

– Moje myśli są z tymi, którzy stracili swoich bliskich. Niech poszkodowani dojdą do siebie najszybciej. Władze są na miejscu, zapewniając wszelką pomoc poszkodowanym – mówił premier Narendra Modi.

Pas lotniska w Kalikacie znajduje się na wzgórzu. Jest uznawany za trudny do lądowania. Po obu stronach są głębokie wąwozy.

TV Trwam News

drukuj