fot. PAP/Radek Pietruszka

Polacy nie chcą już rządów PO-PSL

Polacy nie chcą już rządów PO-PSL. Wskazują na to najnowsze sondaże i opinie Internautów. Ostatnio w sieci dyskusję ożywił list do PO jednego z jej wieloletnich wyborców.

Wskazał on, że po kolejnych aferach z udziałem czołowych polityków PO, partia straciła wiarygodność i zaufanie wyborców. Jego zdaniem błyskawicznie spadające poparcie dla obecnego rządu to konsekwencja afer i niespełnionych obietnic.

Potwierdzają to najnowsze sondaże, według których PiS wygrałoby wybory parlamentarne.

Polacy i tak są bardzo cierpliwi – mówi poseł Marek Suski. Dodał, że trzeba było aż osiem lat fatalnej polityki PO, aby partia straciła największe poparcie .

– Wyniki wyborów pokazały, że Polacy są znużeni i dostrzegli fatalne skutki rządów Platformy Obywatelskiej. Można powiedzieć, że chyba przychodzi czas rzeczywistej zmiany. Pamiętajmy jednak, że do jesiennych wyborów jeszcze parę miesięcy. Jeżeli nowe ugrupowanie Pawła Kukiza okrzepnie i zbuduje struktury – bo bez tego nie da się przeprowadzić skutecznych wyborów – to na jesieni może być trzecia tura wyborów, tym razem parlamentarna i PO może się rzeczywiście okazać niewiele znaczącą opozycją w Parlamencie – powiedział poseł Marek Suski.

Gdyby w najbliższym czasie odbyły się wybory parlamentarne, wygrałby PiS z Solidarną Polską i Polską Razem z poparciem 36 proc. Polaków.

Lista Pawła Kukiza uzyskałaby – 25 proc. PO znalazłaby się na trzecim miejscu z 20 proc. poparciem – wynika z sondażu Esytmator dla „Newsweeka”. Do Sejmu dostaliby się jeszcze posłowie z SLD – ale partia ta ma zaledwie 5 proc. poparcia. Poniżej progu jest m.in. PSL i Twój Ruch.

RIRM

drukuj