Polacy chcą konstytucyjnego zakazu prywatyzacji lasów

Polacy chcą konstytucyjnego zakazu prywatyzacji Lasów Państwowych – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Ibris dla Rzeczpospolitej. Aż 38 proc. badanych opowiedziało się za wpisaniem do ustawy zasadniczej zapisu dotyczącego ochrony naszych lasów.

Politycy PiS-u chcą od dawana referendum ws. lasów i polskiej ziemi. Rząd jednak nie chce rozpatrzyć obywatelskiego projektu. Swój podpis złożyło pod nim ponad 2,5 mln Polaków.

Prof. Jan Szyszko, były minister środowiska, podkreśla, że rząd chce umożliwić cudzoziemcom nieograniczony wykup polskiej ziemi.

Rząd zmierza ku temu, aby dokonać reorganizacji polskiego systemu leśnego i aby udostępnić polskie lasy państwowe, szczególnie ziemię leśną do tego, aby była w wolnym obrocie po 1 maja 2016 roku. To właśnie od wtedy, zgodnie z traktatem akcesyjnym, wchodzi wolny obrót ziemią leśną i rolną. Rząd zmierza w tym kierunku, aby doprowadzić lasy do bankructwa, a następnie zacząć je sprzedawać. Jest to zdrada polskiej racji stanu – powiedział prof. Jan Szyszko

Na pierwszym miejscu w sondażu IBRIS przed zmianami dotyczącymi lasów znalazł się jedynie postulat zmniejszenia liczby posłów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl