fot. Filip Kaczanowski

Czaswlas.pl – kolejna propozycja Lasów Państwowych dla miłośników przyrody

Ponad 17 tys. obiektów turystycznych Lasów Państwowych, m.in. miejsc do biwakowania i kempingów, ośrodków wypoczynkowych oraz wiele  innych atrakcji w zielonych zakątkach kraju, można znaleźć w nowej odsłonie serwisu czaswlas.pl, leśnego przewodnika turystycznego.

autor: Filip Kaczanowski

Dzięki stworzonemu przez Lasy Państwowe serwisowi czaswlas.pl każdy może w prosty sposób zaplanować wypoczynek z przyjaciółmi lub rodziną na łonie natury w ulubionym zakątku Polski.

– Jedną z trzech funkcji lasów jest udostępnianie ich społeczeństwu. Nowa odsłona naszego serwisu turystycznego jest realizacją tej funkcji. Chcemy ułatwić Polakom – zamkniętym z powodu pandemii przez wiele miesięcy w domach – wyrwanie się z pełnych betonu, hałasu i smogu miast, by mogli odpocząć w bliskości przyrody, korzystając z infrastruktury turystycznej, którą dla nich tworzymy. Liczymy też, że więcej osób doceni urodę polskich lasów i pracę dbających o nie leśników – mówi Józef Kubica, p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

W serwisie czaswlas.pl za pomocą prostej wyszukiwarki, zintegrowanej ze szczegółową mapą, można szybko i łatwo znaleźć, np.:

– parkingi lub miejsca postoju, gdzie najwygodniej będzie zostawić samochód;

– szlaki turystyczne: piesze, rowerowe lub konne, które zapewnią po drodze najpiękniejsze widoki i najwięcej atrakcji;

– ścieżki edukacyjne lub historyczne przejścia, które dostarczą także nieco wiedzy;

– punkty widokowe, które mogą być celem wyprawy;

– miejsca biwakowania lub wiaty turystyczne, które pozwolą po drodze nieco odpocząć, a często też rozpalić ognisko lub skorzystać z toalety.

Osoby planujące dłuższy pobyt w lesie mogą dzięki czaswlas.pl zapoznać się także z bazą noclegową Lasów Państwowych.

„Oferujemy setki miejsc w ośrodkach wypoczynkowych, szkoleniowo-wypoczynkowych i kwaterach myśliwskich, a także pokoje gościnne. Miłośnicy nocowania pod gołym niebem mogą rozbić namiot na jednym z kilkunastu pól biwakowych, kempingów lub w wyznaczonych miejscach biwakowania” – podaje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku.

Na stronach leśnego przewodnika turystycznego można dowiedzieć się o usytuowaniu obiektów, możliwościach dojazdu, rodzaju i standardzie usług, wyposażeniu oraz okolicznych atrakcjach turystycznych. Użytkownik może ocenić obiekt i podzielić się opinią z innymi użytkownikami serwisu.

autor: Filip Kaczanowski

Opisy ponad 17 tys. obiektów oraz ich zdjęcia są na bieżąco aktualizowane.

Dla osób, które lubią gotowe propozycje spędzenia czasu, zostały przygotowane „Pomysły na wyprawy”. Są to plany weekendowych wypraw z wykorzystaniem obiektów dostępnych w portalu czaswlas.pl. Każda z wypraw została przygotowana z myślą o konkretnej grupie użytkowników, np. chcących spędzić czas aktywnie, interesujących się historią czy tych, którzy wolą skupić się na obserwacji przyrody.

W serwisie czaswlas.pl można znaleźć także porady, których przestrzeganie sprawi, że czas spędzony w lesie będzie bezpieczny zarówno dla nas, jak i dla otaczającej nas przyrody. A ci, którzy z jakiegoś powodu nie mogą wybrać się do lasu, mogą posłuchać na czaswlas.pl jego odgłosów dzięki leśnej strefie relaksu.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku/radiomaryja.pl

drukuj