fot. https://twitter.com/JasnaGoraNews

Podsumowanie XXIII Pielgrzymki Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasną Górę

W niedzielę na Jasnej Górze zgromadziły się dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych. Hasłem XXIII Pielgrzymki PKRD na Jasną Górę były słowa wezwania: „Królowo Pokoju, módl się za nami”.

Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci istnieją już w 33 krajach i na wszystkich kontynentach – mówiła założycielka PKRD, Magdalena Buczek.

– Naszymi patronami są: św. Teresa od Dzieciatka Jezus, św. Jan Bosko, św. Franciszek i Hiacynta z Fatimy, św. Jan Paweł II. Naszą patronką jest już także błogosławiona Paulina Jaricot, którą chcemy szczególnie prosić o to, aby wypraszała nam łaskę tak wielkiej gorliwości, zapału w apostołowaniu, szerzeniu modlitwy różańcowej – podkreśliła Magdalena Buczek.

Do PKRD należał br. Radosław Wojtkun OFM, który dziś jest franciszkaninem. Jak sam podkreślił, modlitwa różańcowa przynosi w jego życiu dobre owoce.

– Moja droga była kręta i zawiła, ale dzisiaj wyraźnie widzę, że każdy odmówiony paciorek nie był bez znaczenia. On mnie doprowadził do miejsca, w którym jestem. Jestem wdzięczny Maryi za to, że otoczyła mnie płaszczem swojej opieki – powiedział br. Radosław Wojtkun OFM.

W niedzielę najmłodsi czciciele Maryi z Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci ponownie zgromadzili się u Jej stóp na Jasnej Górze. Tegorocznym hasłem spotkania były słowa: „Królowo Pokoju, módl się za nami”. Dzieci z koła różańcowego z Ukrainy prosiły o modlitwę w intencji pokoju.

– Dlatego pamiętajmy o nich w swoich modlitwach i teraz także łączymy się ze wszystkim dziećmi, które w innych krajach świata łączą się z nami, które także odmawiają różaniec w ramach PKRD – wskazała Magdalena Buczek.

– A zatem gorące i serdeczne oklaski prześlemy dla wszystkich naszych kolegów i koleżanek z Ukrainy, tych, którzy są na Ukrainie i tych, którzy musieli uciekać do innych krajów. Brawa dla Was kochani przyjaciele. Gorące brawa z Jasnej Góry, od Matki Bożej, od PKRD. Królowo Pokoju – módl się za nami – dodał o. Piotr Dettlaff CSsR, opiekun Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

Eucharystii na jasnogórskich błoniach przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Antoni Długosz. Biskup pomocniczy senior archidiecezji częstochowskiej przypomniał dzieciom, jak ważny jest pokój na świecie i w sercu człowieka.

– Chcę żyć w zgodzie i pokoju. Do tego nas zachęca Pan Jezus. Przypomnijmy ważne Jego słowa: „Pokój zostawiam Wam. Pokój mój Wam daję. Bądźcie ludźmi pokoju”. Złóżcie ręce i powiedzcie Matce Bożej: „Boża Matko, dziękuję, że Ty jesteś Królową Pokoju, a Twój Syn, Jezus, jest Królem całego świata, który głosi pokój każdemu człowiekowi. Ja będę chciał także budować pokój w naszym kraju i na całym świecie” – mówił ks. bp Antoni Długosz.

Wyrazy wdzięczności i wsparcia przekazał dzieciom z PKRD o. Dariusz Paszyński, wikariusz Prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów.

– Owocem działalności PKRD jest budzenie i utrzymywanie miłości dzieci i dorosłych do Boga, do rodziny i Polski, do ojczyzny. Bardzo gorąco Wam dziękuję i trwajcie dalej, czyńcie dobro – powiedział o. Dariusz Paszyński CSsR.

Do modlitwy różańcowej zachęcał założyciel i dyrektor Radia Maryja. Ojciec doktor Tadeusz Rydzyk CSsR wskazywał dzieciom, by zawsze w swoim życiu szły za natchnieniem Ducha Świętego.

– Duch Święty podpowiada nam dobre natchnienia i jeżeli my odpowiadamy na nie, to powstają wielkie dzieła. Madzia Buczek w lipcu 1997 roku usłyszała w sercu „Odmawiajmy różaniec”. Powiedziała to swoim kolegom i koleżankom, a była ich wtedy czwórka. Zobaczcie, teraz jest bardzo dużo. Madzia Buczek zgromadziła przynajmniej 150 tysięcy dzieci na całym świecie. Zawsze trzeba słuchać Ducha Świętego. Tego Wam życzę – podsumował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Podczas pielgrzymki PKRD nie zabrakło koncertu w wykonaniu ks. bp. Antoniego Długosza oraz Arki Noego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl