Br. R. Wojtkun: PKRD i różaniec były początkiem drogi do realizacji powołania, które Bóg zasiał w moim sercu

Na Jasnej Górze spotykają się dziś najmłodsi z Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. To już 25 lat istnienia Wspólnoty. Do odmawiania różańca zachęca br. Radosław Wojtkun, który także należał do PKRD. Dzięki różańcowi i opiece Matki Bożej jego kręta i zawiła droga zakończyła się na ślubach kapłańskich. „Nie bójcie się zawierzyć Maryi i prosić ją o pomoc. Pamiętajcie, że każda wasza modlitwa ma znaczenie” – zaznacza franciszkanin.

Na Jasnej Górze trwa ogólnopolska pielgrzymka dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych. Wydarzenie przebiega pod hasłem: „Królowo Pokoju, módl się za nami”.

Do PKRD w latach szkolnych należał także Radosław Wojtkun – dziś już kapłan, który na swojej zawiłej drodze czuł opiekę i prowadzenie naszej Mamy – Maryi. Wiarę przekazała mu babcia. To m.in. dzięki niej duchowny zapisał się do Podwórkowego Koła Różańcowego.

– Zawsze, jak przyjeżdżałem do babci, modliła się ze mną. Gdy wybijała odpowiednia godzina, łączyliśmy się z Radiem Maryja. Wtedy odmawialiśmy różaniec. Babcia bardzo tego pilnowała. Niestety, bardzo szybko zmarła. Chodziłem wtedy do szkoły podstawowej. Pewnego dnia na lekcji katechezy przedstawiono nam wizję ruchu różańcowego i zaproponowano dołączenie do niego. Chodziło o Podwórkowe Koło Różańcowe. Nie mogłem już odmawiać różańca z babcią, więc z tęsknoty i za natchnieniem Ducha Świętego zapisałem się. To był początek mojej drogi do realizacji powołania, które Bóg zasiał w moim sercu – opowiada br. Radosław Wojtkun.

Franciszkanin przeszedł krętą i długą drogę do powołania.

– Wiele osób myśli, że kapłani to ludzie, którzy byli ministrantami i angażowali się w życie parafii. W moim przypadku było zupełnie inaczej. Droga była kręta i zawiła, ale dzisiaj wyraźnie widzę, że każdy odmówiony paciorek nie był bez znaczenia. On mnie doprowadził do miejsca, w którym jestem. Jestem wdzięczny Maryi za to, że otoczyła mnie płaszczem swojej opieki i szczęśliwie doprowadziła mnie do tego momentu. Nie bójcie się zawierzyć Maryi i prosić ją o pomoc. Pamiętajcie, że każda wasza modlitwa ma znaczenie – zaznacza duchowny.

Pielgrzymka PKRD na jasnogórskim placu rozpoczęła się o godz. 12.00. Koncert wykonał zespół „Arka Noego”. Głównym punktem wydarzenia jest Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Antoniego Długosza, biskupa pomocniczego seniora archidiecezji częstochowskiej. Eucharystia rozpocznie się o godz. 14.30. Po Mszy św. przewidziane są konkursy z nagrodami.

radiomaryja.pl

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl