fot. flickr.com

Podpisz petycję ws. wycofania pigułki „dzień po” bez recepty

Ruszyła strona internetowa z petycją do premier Ewy Kopacz w sprawie wycofania tzw. pigułki „dzień po” ze sprzedaży bez recepty.

Komisja Europejska zdecydowała, że „ellaOne” może być dostępna w krajach Unii Europejskiej bez recepty i ograniczeń wiekowych. Pozostawiła jednak w tej kwestii wybór krajom członkowskim.

Polski rząd – mimo sprzeciwu wielu środowisk – dopuścił preparat do sprzedaży bez recepty. W petycji zamieszczonej na stronie www.pigulkasmierci.pl czytamy, że preparat „ellaOne” może skutkować uśmiercaniem ludzi w ich najwcześniejszej fazie rozwoju.

Podpisując petycje opowiadamy się za życiem – mówi Anna Kiljan z Fundacji Pro Prawo do Życia.

– Głównym celem naszej akcji jest pokazanie pani premier Ewie Kopacz, ministrowi zdrowia i całemu rządowi, że Polacy nie godzą się na to, żeby w Polsce dostępny był taki preparat bez recepty, który powoduje bardzo daleko idące konsekwencje związane ze zdrowiem kobiety. Może również powodować zabijanie dzieci w najwcześniejszej fazie rozwoju prenatalnego. Prócz tego, że chcemy pokazać rządowi, że nie chcemy, żeby taki preparat był dostępny bez recepty, to chcemy również uświadamiać młode kobiety, uświadamiać też wszystkich Polaków, jakie są naprawdę konsekwencje przyjmowania tego preparatu – podkreśliła Anna Kiljan.

Każda podpisana petycja trafia prosto na skrzynkę pani premier.

RIRM

drukuj