fot. TT/@Straz_Graniczna

Podlaskie: migranci obrzucili kamieniami i gałęziami patrole SG

W okolicach Białowieży (Podlaskie) grupa migrantów znajdujących się po białoruskiej stronie granicy obrzucała kamieniami i konarami drzew patrole polskiej Straży Granicznej. Nikomu nic się nie stało, uszkodzone są dwa patrolowe samochody – podał we wtorek Podlaski Oddział SG.

„Wczoraj i dziś kolejne ataki na patrole służb polskich na odcinku placówki SG w Białowieży. Uszkodzone zostały dwa kolejne pojazdy służbowe SG. Cegły czy kostka brukowa, którymi rzucają cudzoziemcy, nie zostały znalezione w lesie, są dostarczane i gromadzone przy granicy przez służby” – podała Straż Graniczna we wtorek po południu na swoim Twitterze.

Podlaski Oddział SG poinformował, że grupa agresywnych migrantów, znajdująca się po białoruskiej stronie stalowej zapory na granicy, obrzucała kamieniami i konarami drzew polskie służby. Do informacji załączono krótkie nagranie z kamer tzw. zapory elektronicznej.

„Nie były to przypadkowo znalezione kamienie w przyległym terenie. Cegły, kostka brukowa wykorzystywane do ataków są dostarczane i gromadzone przy granicy przez służby białoruskie, które w dalszym ciągu wspierają nielegalną migrację” – podał Podlaski Oddział SG.

W komunikacie zwrócono także uwagę, że mimo iż obszar przy granicy po stronie białoruskiej jest strefą dostępną tylko dla tamtejszych służb, to jednak wciąż pojawiają się tam osoby próbujące nielegalnie przedostać się do Polski.

O podobnym incydencie na tym samym odcinku granicy SG informowała też w minioną sobotę. Podała wtedy, że grupa agresywnych migrantów, którym nie udało się przedostać na stronę polską, obrzucała kamieniami patrol SG; nikt nie doznał obrażeń, również uszkodzony został pojazd pograniczników.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl