fot. pixabay.com

Haiti: w trzęsieniu ziemi, do którego doszło kilka dni po powodziach, zginęły trzy osoby, kilka jest rannych

W trzęsieniu ziemi, do którego doszło we wtorek nad ranem na południu Haiti, zginęły trzy osoby, a kilka zostało rannych – podała agencja Associated Press za haitańskimi władzami. To druga katastrofa naturalna na Haiti w ciągu zaledwie kilku dni. W powodziach, które wystąpiły w weekend, zginęły co najmniej 42 osoby, a 85 zostało rannych.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 4.9 uderzyło przed świtem w nadmorskie miasto Jeremie, jak przekazała Służba Geologiczna Stanów Zjednoczonych (USGS).

Trzy osoby, które zginęły, zostały odnalezione pod zawalonym domem w trakcie akcji poszukiwawczo-ratowniczej – poinformował Frankel Maginaire z Agencji Ochrony Cywilnej w Jeremie.

Kilkoro dzieci trafiło do szpitali, ponieważ doznały obrażeń w wyniku nagłego poderwania się do biegu w panice.

W ubiegłym roku południowe Haiti nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7.2, w którym zginęło ponad 2200 osób. W 2010 r. w trzęsieniu o magnitudzie 7 w pobliżu stolicy kraju Port-au-Prince zginęło co najmniej 200 tys. osób.

W weekend Haiti, zmagające się z olbrzymią falą przestępczości i niepokojów społecznych, nawiedziły ulewne deszcze, które doprowadziły do powodzi. Zginęły w niej co najmniej 42 osoby, 11 uznano za zaginionych, a 85 zostało rannych. 13 tys. domów zostało zalanych, spustoszone zostały uprawy w już wcześniej dotkniętych przez klęskę głodu centralnych regionach kraju.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl