Fot. Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku

Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa wykryła nieprawidłowości związane z rozliczaniem podatku dochodowego od osób fizycznych

Jeden z podatników z woj. pomorskiego, stosując bezpodstawnie jedno ze zwolnień podatkowych, zaniżył swój przychód o blisko 67 mln zł.

Kontrolowany podatnik musi zapłacić ponad 15 mln zł należnego podatku PIT, wraz z odsetkami.

Pracownicy podlaskiej KAS przeprowadzili kontrolę dot. prawidłowości rozliczania się z podatku PIT przez jednego z podatników z woj. pomorskiego. Analiza dokumentacji, transakcji finansowych oraz zawieranych umów pozwoliła na ustalenie, że podatnik nie złożył wymaganej deklaracji PIT-38 oraz nie zadeklarował należnego podatku od dochodów uzyskanych z tytułu objęcia udziałów w jednej ze spółek kapitałowych.

Podatnik bezpodstawnie zastosował zwolnienie z opodatkowania podatkiem PIT w ramach tzw. neutralnej podatkowo transakcji wymiany udziałów, zaniżając swój przychód o niemal 67 mln zł, a w konsekwencji należny podatek.

Podatnik zgodził się z ustaleniami kontroli i złożył stosowną deklarację. Musi zapłacić ponad 15 mln zł należnego podatku PIT wraz z odsetkami. Kontrolowany wpłacił dotychczas do budżetu 6 mln złotych.

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl