fot.strazgraniczna.pl

KAS zlikwidowała magazyn tytoniu do nielegalnej produkcji papierosów

1,2 tony tytoniu i urządzenia do jego przetwarzania zabezpieczyli funkcjonariusze celno-skarbowi podlaskiej i łódzkiej KAS w magazynie pod Piotrkowem Trybunalskim. Według ich szacunków, z takiej ilości tytoniu można było wytworzyć co najmniej 1,6 mln nielegalnych papierosów.

To druga w krótkim czasie podobna akcja z udziałem funkcjonariuszy podlaskiej administracji celno-skarbowej.

Kilka dni temu, we wspólnej akcji z warszawskim Centralnym Biurem Śledczym Policji, w pobliżu Płocka (Mazowieckie) zlikwidowali oni nielegalną fabrykę papierosów, która milion sztuk papierosów mogła wyprodukować w ciągu doby. Zabezpieczono tam kompletną linię produkcyjną, 2,8 mln sztuk gotowych już papierosów i komponenty do ich produkcji.

Tym razem koło Piotrkowa Trybunalskiego (Łódzkie) namierzony został magazyn z tytoniem do nielegalnej produkcji. Była tam krajalnia oraz miejsce składowania tytoniu pochodzącego z nielegalnych źródeł.

Jak poinformowały w przesłanym PAP w środę komunikacie służby prasowe Izb Administracji Skarbowej w Białymstoku i Łodzi, na miejscu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli w sumie 1,2 tys. kg suszu tytoniowego oraz m.in. krajalnice. Jak szacuje KAS, można było z zabezpieczonego tytoniu wyprodukować co najmniej 1,6 mln nielegalnych papierosów.

PAP/RIRM

drukuj