fot. twitter.com/kas_gov_pl

Podkarpackie: Funkcjonariusze KAS skonfiskowali nielegalne automaty do gier

27 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz ponad 60 tys. zł zabezpieczyli w Rzeszowie i Ropczycach funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia – poinformowała dziś PAP rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska.

W czasie kontroli w jednym z salonów gier w Rzeszowie funkcjonariusze zabezpieczyli 11 urządzeń, które działały wbrew obowiązującym przepisom. Znaleziono również ponad 18 tys. zł gotówki.

Kolejnych 16 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych funkcjonariusze KAS zabezpieczyli podczas wspólnych działań z policją w Ropczycach.

„W trakcie przeszukania kontrolowanych pomieszczeń funkcjonariusze zabezpieczyli także gotówkę w łącznej wysokości 42 tys. zł” – powiedziała Edyta Chabowska.

Rzecznik zaznaczyła, że automaty, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom, zostały zajęte do dalszych postępowań.

„Oprócz sankcji karnych osoby urządzające nielegalne gry wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu” – dodała.

Od początku tego roku funkcjonariusze podkarpackiej KAS zabezpieczyli już 139 nielegalnie działających automatów.

W 2018 r. funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zatrzymali w sumie 550 urządzeń do gier, działających niezgodnie z ustawą o grach hazardowych. Wszczęli też 247 postępowań karnych i 850 postępowań administracyjnych, w których nałożone kary wyniosły prawie 9,5 mln zł.

PAP/RIRM

drukuj