fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent wręczył nominacje na pierwszy stopień generalski lub admiralski w wojsku

Prezydent Andrzej Duda wręczył pięć nominacji na pierwszy stopień generalski lub admiralski w wojsku. Wśród awansowanych jest m.in. pełnomocnik ds. utworzenia wojsk obrony cybernetycznej płk Karol Molenda. Uroczystość wręczenia nominacji odbyła się w ramach obchodów 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO.

Prezydent Andrzej Duda powiedział podczas uroczystości, że niezwykłym przeżyciem musi być odbieranie nominacji „w roku 20-lecia obecności Polski w NATO, 15-lecia obecności Polski w UE, ale przede wszystkim w okresie, kiedy świętujemy czas 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę”.

To nasza wielka historia polskiego bohaterstwa, ale przede wszystkim historia polskiego oręża i wielka tradycja polskiego oręża, która w tamtych niezwykłych bohaterskich bojach, w wielkich zwycięstwach została zbudowana. Wierzę w to głęboko, że panowie odbierając dzisiaj te nominacje w 2019 roku, niedługo po święcie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, do tej wielkiej tradycji walki o wolną i niepodległa suwerenną Polskę nawiązujecie – mówił prezydent.

Stopień generała brygady otrzymali dziś: szef Inspektoratu MON ds. Bezpieczeństwa Lotów, przew. Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego płk pil. Robert Cierniak, dowódca 3. Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej płk Andrzej Dąbrowski,  a także dowódca 15. Brygady Zmechanizowanej płk Norbert Iwanowski.

RIRM

drukuj