Podkomisja ds. katastrofy smoleńskiej rozpoczęła posiedzenie plenarne

Powołana przez Ministerstwo Obrony Narodowej podkomisja ds. zbadania katastrofy smoleńskiej rozpoczęła dziś posiedzenie plenarne. Jutro ma spotkać się z rodzinami ofiar, a w czwartek odbyć pierwszą konferencję prasową.

Minister Obrony Narodowej Antonii Macierewicz zapowiedział na początku września, że podkomisja ujawni nieznane do tej pory nagrania rozmów załogi Tu-154, które rzucą nowe światło na katastrofę.

Szef podkomisji Dr Wacław Berczyński wyjaśnił przed dwoma dniami, że materiały udostępniła komisji Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Zaznaczył, że różnią się one od nagrań z wieży i samolotu, które były już w dyspozycji podkomisji.

Do prac zespołu odniósł się na antenie Radia Maryja redaktor Michał Karnowski z portalu „wPolityce.pl”.

– Bardzo mi się podoba, w jaki sposób komisja pana doktora Berczyńskiego się za to wszystko zabrała, ponieważ spokojnie, bez jakiegoś nadmiernego medialnego poruszenia czy próby skandalizowania, krok po kroku bada poszczególne obszary. Natomiast, powiem szczerze, wydaje mi się, że jeszcze musimy się uzbroić w cierpliwość. Nie spodziewam się też po tym czwartkowym wystąpieniu komisji ostatecznego przełomu. Na ostateczny raport trzeba będzie jeszcze poczekać – ocenił red. Michał Karnowski.

10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka, wielu wysokich urzędników państwowych i wszyscy najważniejsi dowódcy wojskowi.

RIRM

drukuj