Rodziny smoleńskie przełamały się opłatkiem

W kościele o. Redemptorystów w Warszawie odbyło się spotkanie opłatkowe rodzin smoleńskich.

Uroczysta Msza święta w intencji 96 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem rozpoczęła się o godzinie 13:00. Małgorzata Wassermann z wielkim entuzjazmem wypowiada się o spotkaniu zorganizowanym przez ojców redemptorystów.

– Po Mszy św. zostaliśmy zaproszeni do hali, gdzie złożyliśmy sobie życzenia, połamaliśmy się opłatkiem. Po poczęstunku oglądaliśmy film o Smoleńsku. Było to ważne i wzruszające spotkanie, które mam nadzieje będzie kontynuowane każdego roku – powiedziała Małgorzata Wassermann.

Wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku zbliżyły rodziny ofiar katastrofy. Jak dodaje Małgorzata Wassermann, rodziny wspierają się wzajemnie w bólu.

– Bardzo się polubiliśmy i zaprzyjaźniliśmy. W dużej mierze postrzegamy się jako rodzinę. Te spotkania są dla nas ważne nie tylko w aspekcie formalnym dochodzenia do prawdy, ale przede wszystkim one nas łączą duchowo. Wspieramy się wzajemnie w bólu i w stracie. Tak jak wiele miesięcy temu powiedziała pani Ewa Kochanowska, że straciła najbliższą rodzinę, ale zyskała dużą część wspaniałych ludzi, których dzisiaj traktuje jak swoją własną rodzinę – powiedziała Małgorzata Wassermann.

RIRM

drukuj