„Tak absurdalne, że aż chore”

Ojciec Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja odnosząc się do skandalicznej wypowiedzi Romana Giertycha zaapelował o pracę nad tym, by wszyscy żyli w prawdzie, zgodzie i miłości

Roman Giertych w bezpardonowy sposób zaatakował Założyciela Radia Maryja. Giertych zasugerował, że „w okresie, gdy u władzy był Jarosław Kaczyński, PiS przekupiło o. Tadeusza Rydzyka wielomilionowymi kontraktami rządowymi na inwestycje geotermalne. W zamian Dyrektor rozgłośni – jak powiedział Giertych – rzekomo miał nie domagać się od PiS-u zaostrzenia ustawy aborcyjnej.

Były wicepremier wysłał list do o. Tadeusza Rydzyka, o. Janusza Soka Przełożonego Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, a także ks. biskupów.

– To jest tak absurdalne że aż chore. Módlmy się i pracujmy nad tym żebyśmy wszyscy żyli w Polsce w prawdzie, zgodzie i miłości” powiedział o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.

Poseł Beata Kempa, wiceprezes SP,  wiceminister sprawiedliwości w rządzie Jarosława Kaczyńskiego stwierdziła, że jest to wielki atak na Kościół katolicki, którego częścią jest Radio Maryja i TV Trwam. Polityk dodała, że Radio Maryja prowadzi wielka promocję życia stąd te słowa budzą horrendalne oburzenie.

– To po prostu obrzydliwe. Stawiam znak równości pomiędzy tym, a atakami Palikota i jego współtowarzyszy na Kościół katolicki, na księży, na biskupów. Wykorzystywanie do tego innych mediów i pisanie jakiś listów do hierarchów jest pewnie obliczone na bardzo tani efekt. Że pobudzi się bardzo antyklerykalny elektorat i że wreszcie ktoś może podliże się tym, którzy decydują o tym kto ma być na listach wyborczych – powiedziała pos. Beata Kempa.

Każdy mierzy wedle swojej miary; dziś Roman Giertych główny pomocnik Donalda Tuska i Adama Michnika zrobi wszystko w atakowaniu Dyrektora Radia Maryja tylko po to aby szkodzić – stwierdził poseł Joachim Brudziński, szef komitetu wykonawczego PiS.

– Nie ma się co przejmować tym ujadaniem, jazgotem zarówno liberałów, jak ich kabotyńskich pomocników. Chciałoby się powiedzieć „dłużej klasztora jak przeora”. Bądźmy optymistami. Tylko jeden warunek. Musimy być zorganizowani, zdyscyplinowani, również w dniu wyborów. Prędzej czy później odsuniemy od władzy tych nieudaczników – powiedział Joachim Brudziński.

RIRM

drukuj