Premier Szydło spotka się z szefem RE Donaldem Tuskiem

Premier Polski Beata Szydło spotka się dziś z szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Rozmowa będzie dotyczyć przygotowań do nieformalnego unijnego szczytu w Bratysławie.

Przewodniczący Rady Europejskiej przed piątkowym spotkaniem w Bratysławie w ramach konsultacji odwiedza wszystkie stolice państw Unii Europejskiej. Nieformalny szczyt, zdaniem Donalda Tuska, nie będzie dotyczył strategii negocjacyjnej w związku z Brexitem, lecz przyszłości wspólnoty i wyzwań jakie przed nią stoją. Szef Rady Europejskiej wskazał, że w agendzie rozmów znajdą się m.in. bezpieczeństwo, ochrona granic zewnętrznych Unii Europejskiej, terroryzm i przyszłość gospodarcza Wspólnoty. Odważnych reform Unii domagają się Polska oraz państwa grupy Wyszehradzkiej.

 

– Mamy szczegółowe rozwiązania. Mamy pomysły. Mówimy o tym, że Komisja Europejska  nie powinna się zajmować polityką, ale tym co zawarto w traktatach – podkreśla premier Beata Szydło.

Warszawa otwarcie mówi o potrzebie zmiany unijnych traktatów. Polska prezentuje też jasne i twarde stanowisko w sprawie kryzysu migracyjnego. 

– Ten poważny kryzys trzeba rozwiązywać tam, gdzie się on rodzi, czyli poza granicami UE. Chcemy wzmocnienia granic zewnętrznych Unii. Chcemy zwiększenia pomocy humanitarnej – dodaje premier Beata Szydło.

W nieformalnym spotkaniu w Bratysławie nie będzie uczestniczyć Wielka Brytania.

 

Tv Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl