Posłowie o projekcie nowelizacji ustawy hazardowej

Sejm zajmie się dziś m.in. rządowym projektem nowelizacji ustawy o grach hazardowych. Projekt liberalizuje ustawę z 2009 r., wprowadzając jednocześnie silną kontrolę państwa na gry na automatach. Projekt ten daje możliwość legalnej gry w pokera przez internet.

W założeniu nowy projekt ma doprowadzić do zmniejszenia tzw. szarej strefy w grach hazardowych i zasilić budżet państwa – wskazuje europoseł Prawa i Sprawiedliwości i ekonomista Zbigniew Kuźmiuk.

Projekt ma umożliwić m.in. to, że budżet państwa będzie miał z tego tytułu dodatkowe dochody. Do tej pory, po słynnej aferze hazardowej (…), te sprawy zostały zblokowane na długi okres. Teraz do tego wracamy. To jest próba ucywilizowania tego obszaru. Chodzi o to, żeby tego rodzaju działalność była zupełnie legalna, aby płynęły dochody do budżetu państwa. Co więcej w tego rodzaju rozwiązaniach udziały ma polski sport. Jakiś procent tych dochodów budżetowych kierowane jest na wsparcie polskiego sportu, jest więc to także próba wsparcia tej dziedziny – mówi Zbigniew Kuźmiuk.

Według szacunków Ministerstwa Finansów, budżet państwa rocznie z tego tytułu może zyskać 1,5 mln zł.

W myśl projektu, będzie można urządzać gry na automatach także poza kasynami oraz grać w pokera przez internet. Prawo to podlegać będzie jednak kontroli państwa.

Nowelizacja przewiduje także m.in. możliwość blokowania dostępu do nielegalnych stron internetowych oferujących gry hazardowe czy mechanizm kontrolny dotyczący przyznawania koncesji na prowadzenie działalności w tym obszarze.

 

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl