fot. PAP/Darek Delmanowicz

Podkarpackie: Żołnierze WOT oddali niemal 14 litrów krwi

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. Pług oddali prawie 14 litrów krwi – poinformował rzecznik brygady kpt. Witold Sura.

Dodał, że zbiórka krwi odbyła się w odpowiedzi na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Akcja była jednym z elementów, obchodzonego 27 lipca, święta brygady.

„Udało zebrać się prawie 14 litrów krwi. W akcji udział wzięło 31 żołnierzy i pracowników brygady. >>Terytorialsi mają pomoc we krwi<< to hasło, na które żołnierze od początku istnienia brygady reagują natychmiast” – podkreślił kpt. Sura.

Jak przypomniał dowódca brygady płk Dariusz Słota, żołnierze dotychczas brali udział w wielu projektach związanych z krwiodawstwem. Do takich akcji można zaliczyć „Krwioobieg terytorialsa”, „Terytorialsi mają pomoc we krwi”, „Trasa czerwonej nitki” czy „Spokrewnieni służbą”.

„Ochotnicy od powstania brygady oddali już ponad 900 litrów krwi. Co dowodzi, że żołnierze chętnie pomagają i wspierają społeczeństwo w regionie, z którego sami się wywodzą” – podkreślił płk Słota.

Podkarpacka brygada w czasie pandemii wspomaga m.in. placówki medyczne oraz Wojewódzką Stację Sanitarno–Epidemiologiczną i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Od rozpoczęcia pandemii terytorialsi oddali 385 litrów krwi. W sumie od powstania brygady żołnierze przekazali dla RCKiK w Rzeszowie ponad 900 litrów krwi.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl