fot. por. Witold Sura

Brygady WOT rozpoczynają szkolenia rotacyjne

W Lubelskiej, Mazowieckiej i Wielkopolskiej brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczynają się dzisiaj szkolenia rotacyjne i zintegrowane z udziałem blisko 3 tys. ochotników.

Tematyka szkoleń jest szeroka. Żołnierze uczą się między innymi: strzelania, taktyki oraz przetrwania na polu walki. Dodatkowo poznają również zasady udzielania pierwszej pomocy.

Szkolenia są cykliczne i przypadają na czas wolny – informuje rzecznik WOT ppłk. Marek Pietrzak.

– Jak w każdy weekend w WOT odbywają się szkolenia rotacyjne, czyli takie, które nasi żołnierze odbywają minimum raz w miesiącu. Są to dwudniowe szkolenia, odbywają się w czasie wolnym, czyli najczęściej w sobotę i niedzielę. W ten weekend na terenie całego kraju będzie się szkoliło około 3000 żołnierzy w całym kraju. Nie jest to jakaś duża liczba, a to dlatego, że szkolenia ukierunkowaliśmy na początek i koniec wakacji, żeby nasi żołnierze mogli sobie zaplanować wypoczynek. Oprócz szkoleń rotacyjnych trwają szkolenia zintegrowane, poligonowe – mówi ppłk. Marek Pietrzak.

Jutro natomiast w Garwolinie żołnierze z 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą uroczystą przysięgę. Jest ona początkiem co najmniej trzyletniej służby w szeregach WOT.

Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj Sił Zbrojnych obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl