Podkarpackie: Straż Graniczna zatrzymała obywateli Jemenu za przekroczenie zielonej granicy

Dwóch obywateli Jemenu, którzy pieszo, nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki. Obcokrajowcy chcieli dotrzeć do Niemiec.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor zatrzymani to mężczyźni w wieku 22 i 23 lata.

„Zatrzymani Jemeńczycy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy w okolicach przejścia granicznego w Medyce i zeznali, że przez ostatnie trzy lata studiowali na Ukrainie. Cudzoziemcy sami zaplanowali swoją nielegalną wyprawę, a ich celem były Niemcy, gdzie chcieli pracować” – poinformowała mjr Pikor.

Dodała, że zgodnie z polsko-ukraińską umową o readmisji, nielegalni imigranci zostali przekazani z powrotem na Ukrainę.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl