Lubuskie: Straż graniczna przejęła susz tytoniowy warty 2,5 mln zł

Straż graniczna przejęła 5,3 tony suszu tytoniowego o wartości 2,5 mln zł. Był on przewożony w trzech samochodach dostawczych, a okazane przez ich kierowców dokumenty nie były wiarygodne – poinformowała w środę rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak.

„Mężczyznom za przewożenie wyrobów akcyzowych bez znaków skarbowych grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Na razie nie przyznają się do zarzucanych im czynów” – dodała rzecznik.

Auta dostawcze wypełnione tytoniem zostały zatrzymane do kontroli w ubiegłym tygodniu w rejonie wsi Lutynka w gminie Wymiarki (Lubuskie). Kierowcy samochodów w wieku 28-31 lat są mieszkańcami Mazowsza.

„Podczas kontroli okazali funkcjonariuszom dokumenty przewozowe. Jednak dokumentacja ta wzbudziła podejrzenia funkcjonariuszy, co do ich wiarygodności” – powiedziała rzecznik.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze SG z Tuplic pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl