fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

SG: W piątek zatrzymaliśmy już 18 osób, które nielegalnie próbowały przekroczyć granicę polsko-białoruską

W piątek do godziny 7 rano zatrzymaliśmy na odcinkach ochranianych przez placówki SG w Michałowie i w Mielniku już 18 osób, które nielegalnie próbowały przekroczyć granicę polsko-białoruską – powiedziała rzeczniczka Straży Granicznej porucznik Anna Michalska. Dodała, że funkcjonariusze SG zatrzymali też obywatela Ukrainy, który przyjechał odebrać imigrantów.

Według informacji przekazanych przez rzeczniczkę Straży Granicznej w piątek do godziny 7 rano funkcjonariusze SG zatrzymali 18 osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską.

„Miało to miejsce na odcinkach ochranianych przez placówki SG w Michałowie i w Mielniku” – podkreśliła porucznik Anna Michalska.

Wskazała, że na odcinku placówki SG w Michałowie funkcjonariusze po północy zatrzymali 6 osób – jednego obywatela Syrii i pięciu obywateli Egiptu.

„Praktycznie w tym samym miejscu, gdzie zatrzymaliśmy nielegalnych imigrantów, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali obywatela Ukrainy, który przyjechał odebrać imigrantów” – podała.

Z kolei na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Mielniku około godziny 5 rano funkcjonariusze zatrzymali 11 Irakijczyków i jednego obywatela Afganistanu.

„Nie były to siłowe próby przekroczenia granicy. Osoby te przecięły concertinę i zostały zatrzymane przy linii granicy” – dodała rzeczniczka SG.

Wcześniej SG poinformowała, że ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 21 osób. Na odcinkach ochranianych przez placówki Straży Granicznej w Michałowie, Dubiczach Cerkiewnych i Czeremsze cudzoziemcy w grupach od 4 do 9 osób nielegalnie przekraczali granicę, przecinając concertinę.

„Wszyscy zostali zatrzymani. To obywatele Jemenu, Egiptu, Libanu, Iraku” – podała SG.

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu ub.r. odnotowano ponad 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy, czy miejscowi przedsiębiorcy. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl