fot. por. Witold Sura

Podkarpackie: Rozpoczął się nabór do brygady WOT

Rozpoczął się nabór ochotników do 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Chętni mogą się już zgłaszać do wszystkich Wojskowych Komendach Uzupełnień na Podkarpaciu – poinformował w środę rzecznik prasowy brygady por. Witold Sura.

Dodał, że będzie to ostatni w tym roku nabór żołnierzy do podkarpackiej brygady.

Szkolenie wszystkich chętnych, którzy się do nas zgłoszą rozpoczniemy 16 listopada br., a zakończymy 1 grudnia br. uroczystą przysięgą” – powiedział por. Sura i zaznaczył, że czasu na zgłoszenie jest już w zasadzie niewiele.

Przed rozpoczęciem szkolenia w pododdziałach brygady kandydaci będą kierowani przez WKU na badania psychologiczne i do wojskowych komisji lekarskich.

Rzecznik podkreślił, że listopadowe powołanie jest ukłonem w stronę ochotników, którzy chcą stać się żołnierzami jeszcze przed końcem 2019 r.

Wstąpienie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej może być pierwszym krokiem do rozpoczęcia procedury powołania do zawodowej służby wojskowej w naszych pododdziałach lub w jednostkach wojsk operacyjnych. Wystarczy tylko odbyć trzyletni cykl szkolenia” – zachęca por. Sura.

Wniosek o przyjęcie do podkarpackiej brygady można złożyć w Wojskowej Komendzie Uzupełnień lub wypełnić formularz elektroniczny na platformie ePUAP.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku. Liczy ok. 3,5 tys. żołnierzy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl