By Ministerstwo Finansów - [1], Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61570053

Podkarpackie: KAS udaremniła zwrot ok. 30 mln zł nienależnego podatku

Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła zwrot ok. 30 mln zł nienależnego podatku. Nieprawidłowości wykryte zostały podczas kontroli celno-skarbowej w międzynarodowym podmiocie – poinformowała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska.

Rzeczniczka dodała, że kontrola przeprowadzona przez pracowników Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu dotyczyła prawidłowości rozliczeń podatku VAT.

„Kontrola wykazała, że międzynarodowy podmiot zawyżył kwoty zwrotu podatku od towarów i usług o ok. 30 mln zł” – zaznaczyła Chabowska.

Spółka zgodziła się z ustaleniami kontroli celno-skarbowej i skorygowała złożone deklaracje, na podstawie których ubiegała się o zwrot podatku.

Rzeczniczka rzeszowskiej IAS podkreśliła, że dzięki kontrolom celno-skarbowym i podstępowaniom podatkowym prowadzonym przez pracowników Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego (PUCS) w Przemyślu, od początku tego roku do budżetu państwa wpłynęło już ponad 71 mln zł.

„Działania prowadzone w tym okresie przez PUCS w ramach uszczelniania budżetu doprowadziły także do zatrzymania nienależnych zwrotów VAT w wysokości ponad 37 mln zł” – dodała Chabowska.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl