fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

Wielkopolskie: KAS zatrzymała 97 przesyłek z nielegalnym tytoniem

97 przesyłek z nielegalnym tytoniem ujawnili funkcjonariusze KAS z Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Wartość rynkowa zatrzymanego tytoniu wynosiła 117 tys. złotych.

Rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu Małgorzata Spychała-Szuszczyńska poinformowała, że nielegalny tytoń ujawniono w sortowni jednej z firm kurierskich.

„W trakcie kontroli z zastosowaniem mobilnego urządzenia RTG funkcjonariusze wykryli 97 paczek z tytoniem bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz jakichkolwiek oznaczeń o łącznej wadze 156 kg. Według danych zawartych na listach przewozowych, przesyłki miały zostać doręczone do różnych odbiorców na terenie kraju” – podała.

Zatrzymane przesyłki trafiły do magazynów Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego. W sprawie zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe.

Małgorzata Spychała-Szuszczyńska wskazała, że w tym roku wielkopolska KAS zatrzymała łącznie 218 paczek z nielegalnym tytoniem o wadze 341 kg i wartości rynkowej 255 tys. zł.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl