fot. KAS

Mazowieckie: KAS zabezpieczyła 65 nielegalnych automatów do gier

Funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 65 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych – poinformowała rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska.

Według informacji przekazanych przez rzecznika Izby Administracji Skarbowej w Warszawie funkcjonariusze mazowieckiej KAS w styczniu i lutym tego roku przeprowadzili 15 kontroli w Radomiu (Mazowieckie). Podczas nich mazowiecka KAS zabezpieczyła 65 nielegalnych automatów do gier oraz prawie 87 tys. złotych.

„Przeprowadzone przez funkcjonariuszy eksperymenty gier oraz zeznania świadków potwierdziły, że w kontrolowanych punktach prowadzone były nielegalne gry hazardowe” – powiedziała Justyna Pasieczyńska.

Przypomniała, że za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia.

„Za organizowanie gier hazardowych oprócz grzywny, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie” – podkreśliła.

„KAS regularnie eliminuje z rynku nielegalne automaty do gier, a także bierze udział w działaniach edukacyjnych, których celem jest podniesienie świadomości o zagrożeniach związanych z uzależnieniem od hazardu oraz uczestnictwem w nielegalnych grach hazardowych” – dodała.

PAP

drukuj