Sąd rozpatrzy sprawę odebrania dzieci biednej rodzinie

Kolejny dramat rodziny, której urzędnicy odebrali ośmioro dzieci ze względu na biedę. Sąd rejonowy w Jarosławiu zajmuje się sprawą dotyczącą pozbawienia praw rodzicielskich rodziców ośmiorga dzieci z Pruchnika w woj. podkarpackim.

Kilka miesięcy temu urzędnik wydał decyzję o odebraniu ich ze względu na ubóstwo rodziny, złe warunki mieszkaniowe i słabe zdrowie matki dzieci. Dzieci zostały rozdzielone i przebywają obecnie w dwóch domach dziecka, zaś najmłodsze w rodzinie zastępczej. Wczoraj pod salą sądową zebrała się grupa demonstrantów, którzy protestowali przeciw odebraniu dzieci.

Co to za państwo, które zamiast pomóc odbiera dzieci rodzicom i karze je za biedę – pyta Jacek Kotula, jeden ze współorganizatorów pikiety.

– Sąsiedzi i najbliższa rodzina mówili, że nigdy nie było problemów, że dzieci są zadbane, wszystko było w porządku. Nadgorliwość urzędniczki z Ośrodka Pomocy Społecznej spowodowała, że rodzina została rozbita. Spowoduje to trwałe – ponieważ są to malutkie dzieci – urazy psychiczne. To jest skandal, że w XXI wieku każe się dzieci za biedę, która nie jest z winy rodziców – podkreśla Jacek Kotula.   

Podjęto również inne działania mające na celu wywarcie nacisku i umożliwienie dzieciom powrotu do domu. Petycję w tej sprawie przygotował Instytut Ordo Iuris. Można ją podpisać na stronie www.protestuj.pl.

RIRM

drukuj