fot. Paweł Palembas

Podkarpackie: Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

Od 1 do 11 maja br. na Podkarpaciu trwa wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie – informuje wojewódzki lekarz weterynarii. Apeluje on do mieszkańców, aby nie dotykali szczepionek, bo nie będą już przyjmowane przez lisy.

Jak podkreślił lekarz weterynarii w komunikacie przesłanym PAP, szczepionki na terenach leśnych są zrzucane z samolotów. Natomiast na terenach zurbanizowanych szczepionki są wykładane ręcznie.

„Przynęta – wydająca specyficzny zapach – zawiera w środku aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy” – zaznaczył w komunikacie wojewódzki lekarz weterynarii.

Weterynarz zaapelował do mieszkańców, aby nie podnosili szczepionek, ponieważ przynęty dotykane przez ludzi nie będą już przyjmowane przez lisy.

„Kontakt człowieka ze szczepionką ukrytą w przynęcie wymaga konsultacji medycznej. W okresie trwania akcji szczepienia lisów i przez 14 dni po jej zakończeniu zaleca się trzymanie w zamknięciu mięsożernych zwierząt domowych na terenach objętych szczepieniem, a ponadto wstrzymanie się od polowań” – podkreślono w komunikacie.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl