Na Podbeskidziu ubywa wody w rzekach; spokojniejsza noc strażaków

Choć poziomy rzek na styku woj. śląskiego i małopolskiego opadają, to nadal w wielu miejscach przekroczone są stany ostrzegawcze, a na Wiśle w Jawiszowicach – alarmowy. Strażacy poinformowali w sobotę, że noc była spokojna. Nie musieli już interweniować.

Według danych Krajowego Instytutu Meteorologii o godz. 6.00 poziom alarmowy na Wiśle w Jawiszowicach przekroczony był o 68 cm i wynosił 698 cm. Wody sukcesywnie ubywa; po 2-3 cm na godzinę. W nocy poniżej alarmu opadła Iłownica w Czechowicach-Dziedzicach koło Bielska-Białej i Stryszawka w Suchej Beskidzkiej.

Poziomy ostrzegawcze przekroczone są jeszcze m.in. na Olzie w Cieszynie, Wiśle w Ustroniu i Skoczowie, Białej w Czechowicach-Dziedzicach, Sole w Żywcu i Oświęcimiu, Skawie w Suchej Beskidzkiej i Zatorze. Stany rzek są jednak z godziny na godzinę niższe.

Z informacji Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody śląskiego wynika, że na południu województwa alarm powodziowy obowiązuje w gminie Milówka na Żywiecczyźnie. Pogotowie przeciwpowodziowe w piątek ogłosił powiat cieszyński i dwie gminy żywieckie – Radziechowy-Wieprz i Ujsoły. Pogotowie obowiązuje też w całym województwie. W zachodniej Małopolsce pogotowie ogłoszone zostało w powiecie oświęcimskim.

Na Śląsku Cieszyńskim woda nadal uniemożliwia przejazd drogą z Drogomyśla do Pruchnej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl