fot. twitter.com/PocztaPolska

Poczta Polska: Najpiękniejsze motyle świata na 4 znaczkach pocztowych

Poczta Polska wprowadziła do obiegu 4 znaczki z motylami pochodzącymi z Ameryki Środkowej i Południowej – podała spółka. Prezentacja znaczków odbyła się w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie, przy okazji otwarcia wystawy egzotycznych motyli.

Jak czytamy w komunikacie, Poczta Polska wydając znaczki z motylami chce zwrócić uwagę na problem ginących gatunków. Spółka w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu przypomina swoimi wydawnictwami filatelistycznymi o ważnych wydarzeniach historycznych, postaciach, ale też ważnych społecznie tematach.

Wskazano, że uroczystość wprowadzenia znaczków uświetniła otwarcie nowej atrakcji warszawskiego ZOO, w którym pojawili się nowi mieszkańcy – bajecznie piękne motyle. W Pawilonie Bezkręgowców dostępna będzie dwutygodniowa ekspozycja pt.: „Motyle ginących dżungli – ulotne piękno”. Dodano, że na świecie żyje około 150 tysięcy gatunków motyli, z czego w Polsce ponad 3 tysiące. Występują na wszystkich kontynentach, oprócz Antarktydy. Należą do najbardziej zaawansowanych ewolucyjnie owadów.

Nowi mieszkańcy ZOO już zaczęli się wykluwać. W Pawilonie Bezkręgowców zainstalowano specjalny inkubator, dzięki czemu można obserwować jak niepozorne poczwarki zamieniają się w barwne motyle. Żywot motyli jest jednak krótki, więc warto skorzystać z okazji i pojawić się w Warszawskim ZOO między 8 a 25 października – podała spółka.

Autor projektu znaczków Andrzej Gosik, przedstawił na nich cztery motyle pochodzące z Ameryki Południowej i Środkowej: Morpho Portis, Morpho Helena, Donaus Plexippus oraz Agrias Narcissus. Oprócz znaczków w 168 tys. nakładów każdy, Poczta Polska wydała, w limitowanej wersji, koperty FDC, czyli koperty Pierwszego Dnia Obiegu. Widnieją na nich ilustracje skrzydeł motyli – czytamy w komunikacie.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl