Poczta Polska i China Post Group zawarły porozumienie

Poczta Polska i China Post Group zawarły ze sobą wstępne porozumienie dotyczące transportu przesyłek do 32 europejskich państw. Przesyłki z Chin trafiałyby drogą kolejową do portu przeładunkowego w Małaszewiczach. Ich dalszą dystrybucją do europejskich operatorów zajmowałaby się Poczta Polska.

Obecna umowa jest tymczasowa i obowiązuje przez 6 miesięcy. Finalne porozumienie zostanie zawarte niezwłocznie po tym okresie.

Wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek podkreśla znaczenie umowy dla ekspansji gospodarczej Poczty.

– To będzie się wpisywało bardzo mocno w strategię Poczty Polskiej, która do 2021 roku jest jednym z trzech filarów – są to usługi międzynarodowe, właśnie wchodzimy na obszar międzynarodowy. Byliśmy jednym z nielicznych operatorów pocztowych takich wielkości, który nie działał na arenie międzynarodowej. Jeżeli chodzi o to, co zrobiliśmy, to jest wielki skok. Będziemy chcieli, żeby między innymi ten wzrost wolumenów ilości przesyłanych przesyłek przełożył się na wartości finansowe – mówi Wiesław Włodek.

Porozumienie jest także wstępem do współpracy pomiędzy stronami polską i chińską na innych polach. Negocjowana jest umowa w zakresie filatelistyki, dzięki której miałby być wydany wspólny znaczek poświęcony jedwabnemu szlakowi. Poczta podkreśla, że polskie przedsiębiorstwa skorzystają na jej pośrednictwie w handlu z Chinami.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl