fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Po ponad trzech latach tramwaje wracają na trasę między Łodzią i Zgierzem

W poniedziałek, po ponad trzech latach przerwy, tramwaje wrócą na trasę między Łodzią i Zgierzem. Połączenie tramwajowe zostało zawieszone w 2018 r. ze względu na zły stan torowiska łączącego oba miasta. W niedzielę inwestycja modernizacji trasy za 37 mln zł została oficjalnie ukończona.

Powstałe ponad 100 lat temu torowisko nigdy wcześniej nie było bowiem kompleksowo remontowane, a wykonywano na nim jedynie bieżące naprawy. Ze względu na zły stan torów i trakcji w lutym 2018 r. tramwaje zastąpiły autobusy, które przez ponad 3 lata kursowały po wąskiej, ruchliwej drodze i często stały w korkach.

Dlatego – jak podkreślił na niedzielnej konferencji prasowej w Zgierzu prezydent tego miasta Przemysław Staniszewski – tak ważne dla mieszkańców Zgierza było przywrócenie tramwajowego połączenia z Łodzią.

„To moment ważny dla mojego samorządu, ale także dla samorządu łódzkiego. Wznawiamy i przywracamy połączenie, które 120 lat temu umożliwiło sprawne przemieszczanie się między Łodzi i Zgierzem. Dziś po pewnych niedogodnościach związanych z zawieszeniem tej linii i perturbacjach związanych z realizacja przedsięwzięcia dzięki dobrej woli i determinacji wielu osób doszło do zrealizowania tej inwestycji” – ogłosił.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl