Po południu poznamy zmiany w rządzie

O godz. 14:00 odbędzie się wspólna konferencja prasowa premiera Donalda Tuska i prezesa PSL Janusza Piechocińskiego. Obaj politycy mają na niej przedstawić ustalenia, jakie zapadły podczas ich wczorajszego, wieczornego spotkania.

Do spotkania tego doszło po tym, gdy w sobotę władze PSL upoważniły Piechocińskiego do wejścia do rządu i do rozmów z premierem – szefem koalicyjnej PO.

Od odejścia z rządu poprzednika Piechocińskiego, Waldemara Pawlaka, nieobsadzone pozostaje stanowisko wicepremiera i ministra gospodarki. Już teraz wiemy, wedle zapowiedzi nowego szefa ludowców, że PSL nie poprze pomysłu stawiania przed Trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry.

PSL miało szanse wyplątania się z tej kłopotliwej koalicji, która niszczy ludowców” – zwraca uwagę poseł Przemysław Wipler.
Jeżeli będzie nadal tak jak dotychczas, czyli wyborcy będą ponosili nieproporcjonalnie dużą część kosztów rządzenia koalicyjnego to będziemy mieli do czynienia ze zniszczeniem tej formacji. Już teraz widzimy, że tak daleko idącego ruchu nie wykonano i sama kwestia dotycząca zapowiedzi wniosku o Trybunał Stanu jest wyrazem tego, że Stronnictwo Ludowe artykułuje swoje interesy. Politycy PSL uważają, że wniosek o Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego byłby kolejną falą takiej pularyzacji, która by pularyzowała scenę polityczną na Platformę Obywatelską i Prawo i Sprawiedliwość – powiedział poseł Przemysław Wipler.

Najważniejsze jest jednak to, kto obejmie funkcje ministra gospodarki – dodaje poseł Wipler.

Jesteśmy najbardziej zainteresowani tym, czy Ministerstwo Gospodarki będzie miało gospodarza, czy ten tak ważny resort – zwłaszcza w kontekście bardzo złych wiadomości dotyczących wzrostu gospodarczego w Polsce w sytuacji ekonomicznej naszego kraju – wreszcie będzie miał swojego szefa, czy będą tam podejmowane kluczowe decyzje. Czy da się odwrócić trend dotyczący dramatycznego spadku zysku gospodarczego w Polsce. To jest najważniejsza sprawa – dodaje poseł Przemysław Wipler.

Wypowiedź posła Przemysława Wiplera:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl