fot. twitter.com

Sejm: PSL organizuje „okrągły stół” ws. wymiaru sprawiedliwości

PSL organizuje dziś w Sejmie „okrągły stół” ws. wymiaru sprawiedliwości. Jego celem ma być wypracowanie ustawy, która – zdaniem ludowców – „uzdrowi” polskie sądy. PSL zaproponował obrady w odpowiedzi na projekt nowelizacji dyscyplinującej sędziów, jaki złożyli posłowie Zjednoczonej Prawicy i który przyjął Sejm. 

Lider ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz, mówi, że ma to być sprawdzian wiarygodności tego, kto chce ,,prawdziwej reformy sądownictwa”.

Politycy PiS podchodzą do tego sceptycznie. W ocenie szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka trudno rozmawiać o reformie sądownictwa w formule stricte politycznej i partyjnej. Na rozmowach prawdopodobnie nie będzie więc nikogo z obozu Zjednoczonej Prawicy.

Przewodniczący sejmowej komisji sprawiedliwości Marek Ast mówi, że PiS będzie kontynuować reformę wymiaru sprawiedliwości, bo ma do tego mandat wyborczy. Polityk nie widzi jednak potrzeby, by rozmawiać o tym przy ,,okrągłym stole”.

– Przy tak dużym poparciu dla tych naszych propozycji ze strony Polaków ja nie widzę żadnej potrzeby organizowania „okrągłych stołów”, bo Polskie Stronnictwo Ludowe, Platforma Obywatelska na to, aby zreformować sądownictwo miały osiem lat, których absolutnie nie wykorzystały, a przez ostatnie cztery lata robią wszystko, co możliwe, aby reformie wymiaru sprawiedliwości przeszkodzić. Tego rodzaju inicjatywy dla mnie mają jedno na celu – aby to, co Prawo i Sprawiedliwość proponuje, zablokować, utrudnić – zauważył Marek Ast.

Na organizowanym przez PSL ,,okrągłym stole” ws. sądownictwa obok Władysława Kosiniaka-Kamysza, Pawła Kukiza i wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego mają pojawić się przedstawiciele KO, Lewicy i Konfederacji.

Na rozmowach obecni mają być ponadto m.in. dziekani i profesorowie wydziałów prawa czy przedstawiciele Naczelnej Rady Adwokackiej.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl