Platforma Obywatelska powołała Biuro Interwencji Obywatelskich

Biuro Interwencji Obywatelskich powołane przez PO ma się zająć m.in. monitorowaniem przypadków łamania praw obywatelskich i ich zapobieganiu. Szefem biura został poseł Platformy Andrzej Halicki.

Platforma oskarża Prawo i Sprawiedliwość o przyczynianie się do łamania praw obywatelskich, co – według klubu Platformy – zdecydowało o powołaniu Biura.

W ocenie dr. Lecha Jańczuka, politologa, PO powołało taką instytucję w celach marketingowych. Dodał, że raczej nie chodzi o dochodzenie do prawdy.

Ataki na rząd Prawa i Sprawiedliwości okazały się nieskuteczne, w związku z tym były podejmowane działania już w ramach poszczególnych partii. Teraz Platforma Obywatelska próbowała też stworzyć nowe struktury, czyli mamy do czynienia z takim ciągiem działań, które mają spowodować, żeby te partie opozycyjne w jakiś sposób zaistniały. Natomiast społeczeństwo je ocenia w sposób jednoznaczny, co pokazują sondaże. I w związku z tym myślę, że tonący brzytwy się chwyta. To jest po prostu działanie marketingowe mające na celu próbę zjednoczenia czy zjednania sobie elektoratu – powiedział dr Lech Jańczuk.

Sieć Biur Interwencji Obywatelskich ma powstać przy biurach regionalnych i biurach poselskich Platformy. Gremia te mają współpracować także z organizacjami pozarządowymi.

RIRM

drukuj