fot. PAP/Grzegorz Momot

Plan Zjednoczonej Prawicy dla polskiej gospodarki

Poprawa życia polskich rodzin m.in. poprzez wzrost plac, rozwój przedsiębiorczości i wsparcie inwestycji – to cel, jaki stawia sobie rząd Zjednoczonej Prawicy. Miniony weekend upłynął władzom PiS-u pod znakiem konwencji tematycznych i spotkań z mieszkańcami południa Polski.

Zarówno premier Mateusz Morawiecki jak i prezes PiS-u Jarosław Kaczyński przedstawiali szczegółowo punkty programu m.in. pakt dla przedsiębiorców. To m.in. ulga w ZUS dla przedsiębiorców o przychodach do 10 tys. zł, utrzymanie ryczałtu składek dla przychodów powyżej tej kwoty, 2 mln euro przychodów dla podatku ryczałtowego i 9-proc. CIT-u.

Po tych czterech latach możemy powiedzieć, że Polska bardzo się zmieniła; uczyniliśmy bardzo wiele, by Polska się rozwijała – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w Nowym Sączu.

– By Polska jednocześnie stawała się nieporównywalnie bardziej sprawiedliwa, niż przedtem; Aby zniknęła, albo została ograniczona nędza, w tym nędza dzieci; By można było o Polsce mówić, że jest krajem, który w pewnych dziedzinach, np. polityki prorodzinnej, jest w samej czołówce Europy, bo my po tych ostatnich decyzjach doszliśmy już do tego, że wydajemy na cele rodzinne cztery procent PKB, a to jest ten najwyższy poziom w Europie – wskazał prezes PiS.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził m.in. Świdnicę. Jak mówił, rząd robi wszystko, by rozwój kraju i wzrost gospodarczy odczuł każdy Polak.

– Rozwój polega na budowie dróg, infrastruktury i płaceniu ludziom więcej po to, żeby byli jak najlepiej przeszkoleni, zmotywowani, usprzętowieni, dlatego mamy dzisiaj bardzo ważną wiadomość dla mieszkańców Świdnicy, Wałbrzycha. Zdecydowaliśmy o zbudowaniu drogi ekspresowej z Wrocławia, przez Świdnicę, do Wałbrzycha, ale słusznie możecie zapytać, dlaczego to jest możliwe teraz w czasach rządu Zjednoczonej Prawicy. Dlaczego dziesięć razy więcej możemy my przeznaczać, dla samego powiatu świdnickiego 25 mln zł. Sama wasza ulica Kossaka 7 mln zł. Dlaczego to jest możliwe? Bo wygraliśmy już wiele bitew z przestępcami podatkowymi – oznajmił premier Mateusz Morawiecki.

Premier i prezes PiS-u zachęcali do mobilizacji i pójścia na wybory.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl