fot. flickr

Bytom wspiera Syrię

W kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy w Bytomiu odbył się koncert charytatywny pod hasłem „Bytom dla Syrii”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął minister do spraw pomocy humanitarnej Michał Woś.

Wojna w Syrii pozbawiła życia wielu, szczególnie chrześcijan. Brakuje żywności, elektryczności, bieżącej wody. Ludzie nie mają pracy, brakuje też dostępu do leków i podstawowej opieki zdrowotnej. I tak już ponad osiem lat.

– Wydawać by się mogło, że wojna się zakończyła, ale niestety w dalszym ciągu na obrzeżach trwają walki, w dalszym ciągu giną młodzi żołnierze – powiedziała Danuta Szczepańska z Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata.

Stąd inicjatywa koncertu pod hasłem „Bytom dla Syrii”, która powstała z potrzeby serca mieszkańców regionu – wskazała Danuta Szczepańska. Wszystko, by dostrzec nie problem polityczny, a człowieka, który potrzebuje pomocy.

– Myślę, że w Syrii każdy grosz i każda modlitwa jest jak najbardziej na wagę złota, dlatego też tu, w Bytomiu na Śląsku, chcieliśmy taką małą cegiełkę do tego dołożyć – wskazał Marcin Gad, organizator koncertu „Bytom dla Syrii”.

W wydarzeniu udział wzięły dzieci, młodzież oraz dorośli.

Polski rząd pomaga Syryjczykom przede wszystkim na miejscu. To działanie, które – jak podkreślił minister ds. pomocy humanitarnej Michał Woś – sprawdza się.

– My też korzystamy bardzo często z kanału kościelnego i wiemy, że te środki są wykorzystane, trafiają tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna i to jest właśnie najpiękniejszy element tego wszystkiego, że Polacy mają wielkie serce, że pomagają, że pomoc jest naprawdę szeroka – mówił minister Michał Woś.

Zebrane podczas koncertu fundusze w całości zostaną przekazane mieszkańcom Aleppo.

TV Trwam News

drukuj