Syria: Uwolniono 270 spośród 400 uprowadzonych cywilów

Bojownicy Państwa Islamskiego (IS), którzy uprowadzili w sobotę 400 cywilów z miasta Dajr az-Zaur na wschodzie Syrii, uwolnili dotychczas ze swych więzień około 270 osób, głównie kobiet i dzieci – podało we wtorek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Według Obserwatorium, opozycyjnej organizacji z siedzibą w Londynie i dysponującej siatką informatorów w Syrii, od soboty, a zatem już po wzięciu zakładników, dżihadyści dokonywali licznych łapanek na ulicach i przeszukań w domach prywatnych, aresztując dodatkowo 50 osób.

Do ataku na znajdujące się pod kontrolą sił rządowych miasto Dajr az-Zaur na wschodzie Syrii doszło w sobotę. Syryjski rząd informował o 250-300 ofiarach „przerażającej masakry” w tym mieście. Większość zabitych mieli stanowić starsi ludzie, kobiety i dzieci.

Zdaniem Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w mieście z rąk IS zginęło co najmniej 135 osób, w większości – żołnierze i członkowie milicji (80 osób).

Wśród uprowadzonych w sobotę dominują rodziny prorządowej syryjskiej milicji, walczącej z islamistami o utrzymanie tego obszaru pod kontrolą syryjskiego rządu.

Bojownicy IS kontrolują większość prowincji Dajr az-Zaur i miasto o tej samej nazwie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl