PKW: frekwencja w wyborach samorządowych do godz. 17.00 wyniosła 41,65 proc.

Frekwencja w niedzielnych wyborach samorządowych do godz. 17.00 wynosiła 41,65 proc. – podała w niedzielę Państwowa Komisja Wyborcza.

Zastępca przewodniczącego PKW Sylwester Marciniak poinformował, że najwyższa frekwencja była w woj. mazowieckim i wyniosła 45,31 proc., w woj. świętokrzyskim – 43,95 proc. oraz w woj. podlaskim – 42,97 proc.

Najniższa frekwencja do tej pory jest odnotowana w woj. opolskim – 37 proc.

„Jeżeli chodzi o miasta wojewódzkie najwyższa frekwencja w Warszawie – 47 proc., w Gdańsku – 43 proc. i Olsztynie – 42 proc.” – mówił Sylwester Marciniak.

Jak ocenił „jest to dobra wiadomość, jeśli chodzi o frekwencję wyborczą, albowiem cztery lata temu (…) frekwencja o godz. 17.30 wynosiła 39 proc.”.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl