fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

Kandydaci opozycji w wyborach samorządowych

Do końca czerwca poznamy wspólnych kandydatów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w wyborach samorządowych, zapowiada wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Wybory samorządowe coraz bliżej. Już niebawem PO i Nowoczesna przedstawią wspólnych kandydatów.

– Codziennie dowiadujemy się o kolejnych miejscach, gdzie mamy wspólnych kandydatów, czy kandydatów niezależnych, których wspólnie popieramy, także wydaje się, że do końca czerwca będziemy mieli tę mapę w Polsce wypełnioną – powiedziała w radiowej Jedynce Małgorzata Kidawa-Błońska.

W tym roku strategia opozycji jest taka, aby postawić na konkretnych kandydatów, którzy przyciągną do siebie wyborców osobowością, a nie szyldem partii.

– Wybory samorządowe to nie są wybory czysto partyjne, nie można powiedzieć, że decyduje tylko szyld partyjny, decyduje osobowość kandydata i program, i to czy jest otwarty na inne środowiska – podkreśliła wicemarszałek Sejmu.

Szyldu jednak nie zabraknie. W jesiennych wyborach oba ugrupowania będą współpracować pod wspólnym afiszem „Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska.” Do tej pory partie ustaliły kandydatów dla kliku miast w Polsce w tym m.in. dla Warszawy, Szczecina, Torunia i Katowic.

TV Trwam News/RIRM

drukuj